Mamy nowe CENTRUM spotkań!

Pod koniec grudnia 2020 roku doszło do zakończenia wszelkich prac i uruchomienia nowo wybudowanego Centrum Spotkań Mieszkańców w Lubomyślu. Powstało ono w naszym lokalnym Parku. Jest więc świetnie położone (wśród zieleni) i stanowi centralny punkt sołectwa.

Na obiekt o takiej funkcjonalności czekali od kilku lat nasi mieszkańcy poruszając problem braku odpowiedniej sali na każdym zebraniu wiejskim. Gmina Żary, która sfinansowała tę inwestycję (blisko 3 mln) i jej Wójt Leszek Mrożek obiecali kilka lat temu, że chcieliby zbudować taki obiekt, jeśli tylko uda się znaleźć finansowanie. Pomimo braku środków zewnętrznych gmina Żary zdecydowała się na ten krok.

A jest to obiekt na miarę XXI wieku! Bo jak sama sołtys Genowefa Jurec mówi, trudno go nazwać świetlicą. W Gminie Żary jest chyba jedyną tak „wypasioną”. Kuchnia wyposażona w nowoczesne sprzęty najwyższej jakości, chłodnię, granitowe blaty, zmywarkę, stoły i regały ze stali nierdzewnej. Zakupiono też sprzęt audio-video, wyposażono szatnię, jedna ze ścian prawie zupełnie przeszklona „wychodzi” na park, dlatego od wiosny do późnej jesieni będzie cieszyć oczy korzystających z budynku.
– Inwestycja rodziła się w bólu, ale warto było, gdy widać ostateczny efekt – podkreślał na otwarciu Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary.- Wszystko zrobiliśmy wyłącznie z własnych środków.

Mamy tu wszystko!- zaznaczała pani sołtys.- Talerze, patery, serwisy obiadowe, szampanówki, garnki, patelnie… Naczynia kupiliśmy z darowizn mieszkańców Lubomyśla. Jestem im wdzięczna za ten gest.

Centrum Spotkań Mieszkańców w Lubomyślu wybudował Zakład Usług Ogólnobudowlanych sp. jawna z Kruszyna za 2 mln 771 tys. 982 zł. Powierzchnia budynku to ponad 471 m kw. Mieści się w przepięknej lokalizacji parku w Lubomyślu, w sąsiedztwie placu zabaw, siłowni pod chmurką. Piaskowo- brązowa elewacja, Schody z pochylnią, taras i teren wokół wybrukowany kostką betonową robią wrażenie!

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obiektu.