Projekt rewitalizacji zakończony

Zakończyła się realizacja projektu pn. „Rewitalizacja miejscowości Lubomyśl poprzez remont i wyposażenie boiska sportowego i parku jako miejsca wypoczynku dla mieszkańców”. W ramach zadania wykonano : remont boiska (budowa pawilonu socjalno-magazynowego, nową murawę boiska z systemem nawadniania, siedziska dla publiczności, wiaty dla zawodników rezerwowych i elektroniczną tablicę wyników) wyposażenie parku (plac zabaw, siedziska i stoły z bali drewnianych, nasadzenie zieleni, tablice i słupy do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz stoły kamienne do gry w tenisa stołowego oraz szachy i warcaby). Ponadto w sołectwie zainstalowano uliczne kosze na śmieci i tablice ogłoszeniowe.
Inwestycja kosztowała łącznie 357 tys. zł. z czego aż 66% (225 tys.) sfinansowano z środków unijnych z Programu Operacyjnego RYBY (dotację na ten cel przyznała Lokalna Łużycka Grupa Rybacka w Lubsku), udział mieszkańców wyniósł 10 tys. (budżet sołecki) a udział gminy Żary 122 tys.

Lubomyśl jest jedyną miejscowością w województwie w której przeprowadzono kompleksowo tego rodzaju projekt odnowi wsi. Pomysł na projekt powstał w głowach mieszkańców a wsparcia w jego realizacji udzieliła Grupa Rybacka i Urząd Gminy.

Dziękujemy.