KS Huragan


www.huraganlubomysl.futbolowo.pl

Początki działalności drużyny piłkarskiej w Lubomyślu sięgają lat 60-tych ubiegłego stulecia. Wtedy to zorganizowano drużynę, która pod nazwą Ludowy Zespół Sportowy Lubomyśl, członek Zrzeszenia LZS-ów rozpoczęła swoje występy w ligowych rozgrywkach ówczesnej klasy,,D". Człowiekiem, który podjął się trudu organizacji drużyny i został niejako pierwszym Prezesem został Janusz Floryjańczyk. Do dnia dzisiejszego służy radą swoim następcom. Jego ogromne doświadczenie jest bardzo przydatne w kształtowaniu dzisiejszego oblicza zespołu.

Trzon zespołu stanowili zawsze miejscowi gracze, a dziś to ich synowie decydują o sile zespołu. Przez szeregi drużyny przewinęło się też wielu graczy z okolicznych miejscowości, którzy dołożyli swoja cegiełkę do rozwoju i promocji zespołu.

W latach 70-tych LZS Lubomyśl występował w rozgrywkach klasy ,,D" grając m.in. z takimi drużynami jak: Świt Górzyn, Zemsta Starosiedle, LZS Wełmice, LZS Karczówka, LZS Brzeźnica czy LZS Silna Mała.

W sezonie 1977/1978 drużyna z Lubomyśla występując w klasie ,,D" walczyła o awans do klasy ,,C" z takimi zespołami jak: m.in. LZS Stanów, Sparta Włostów, LZS Gościeszowice czy LZS Błękitni Jabłonów. Swoje mecze rozgrywała wówczas na boisku w pobliskim Drożkowie.

Od sezonu 1979/80 drużyna z Lubomyśla zaczęła występować w rozgrywkach klasy ,,C" i uczestniczyła w nich nieprzerwanie aż do sezonu 1998/99 kiedy to w wyniku reorganizacji utworzono 2 grupy klasy ,,B". W rozgrywkach klasy ,,B" uczestniczy do dnia dzisiejszego.

W latach 80-tych zespół z Lubomyśla cyklicznie występował zarówno w rozgrywkach o Puchar Polski jak i o Puchar Zimy na szczeblu Podokręgu.

Pod koniec lat 80-tych zespół z Lubomyśla przyjął nazwę Huragan i pod taką nazwą występuje do dnia dzisiejszego.

Zespół z Lubomyśla corocznie występuje w rozgrywkach o Puchar Wójta Gminy Żary a ukoronowaniem tychże zmagań było zdobycie głównego trofeum przez zespół Huraganu w roku 2000 na boisku w Mirostowicach Dolnych.

Wśród wielu osób, które stały na czele klubu i swoją pracą, zaangażowaniem i pasją sportową pomagały w jego rozwoju należy wymienić takie jak: Janusz Floryjańczyk, śp.Gotfryd Buganik, śp. Ryszard Niedzielan, Józef Golec, Michał Niedzielan, Zbigniew Siemiński, Mirosław Stępień, Andrzej Rutkowski, Krzysztof Golec, Wojciech Buganik, Włodzimierz Kuros, Grzegorz Perucki, Andrzej Owad i wielu innych. Od 1999 roku klubem zaczął kierować Marcin Kuros, najpierw jako Wiceprezes a później jako Prezes. W roku 2008 Prezesem został Andrzej Owad a od 2011 ponownie na czele klubu stanął Marcin Kuros.

W 2012 roku dokonano modernizacji boiska i zaplecza w Lubomyślu na którym grają piłkarze Huraganu. Zainstalowano nowy pawilon w którym znajdują się pomieszczenia zawodników i część socjalna. Ponadto odnowiono murawę, wykonano system automatycznego nawodnienia, zainstalowano krzesełka dla publiczności, zakupiono nowe wiaty dla zawodników rezerwowych i wykonano elektroniczną tablicę wyników. Prace sfinansowano ze środków Urzędu Gminy i dotacji Unii Europejskiej z programu prowadzonego przez Lokalną Łużycką Grupę Rybacką.