I Polsko-niemiecka WYSTAWA PRODUKTÓW REGIONALNYCH i Festyn Rodzinny za nami!

W sobotę 28 czerwca w naszym Parku odbyła się pierwsza polsko-niemiecka WYSTAWA PRODUKTÓW REGIONALNYCH i ŁUŻYCKICH. Została ona połączona z corocznym Festynem Rodzinnym.
Podczas wystawy swoje wyroby prezentowało 32 wystawców z Polski i Niemiec. Impreza miała na celu popularyzację produktów wytwarzanych tradycyjnymi metodami. W trakcie wystawy odbyły się liczne występy łużyckich zespołów artystycznych a także degustacje i konkursy kulinarne.

W ramach projektu realizowanego przez Fundację Natura Polska (dofinansowanego przez Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr i budżet Państwa), oprócz zorganizowania wystawy produktów w Lubomyślu, wydano także kalendarz i folder o produktach regionalnych oraz stronę internetową www.produktypogranicza.eu

Podczas wystawy odbyły się liczne konkursy organizowane przez Fundację Natura Polska, Łużycką Lokalną Grupę Rybacką z Lubska i Sołectwo Lubomyśl.

Konkurs pn. „ZASMAKUJ ŁUŻYCKICH PRODUKTÓW” podzielono na cztery kategorie w ramach których wyłoniono poniższych zwycięzców :

A. Najlepsza potrawa
Ryba Martusi Lubomyśl

B. Najlepszy produkt
Kozie Sery Gospodarstwo Ziegenhof-Pusack

C. Najlepsza prezentacja działalności organizacyjnej
Lubuski Klaster Innowacji Agrotechnicznych Żary

D. Nagroda publiczności
Kabaczki Mirostowice Dolne